Liceum ogólnokształcące

Drogi Gimnazjalisto!

Chcesz kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym?
Chcesz studiować i w przyszłości zdobyć dobrą pracę?
Przyjdź do nas!

Stworzymy Ci optymalne warunki do nauki i rozwijania Twoich pasji, będziesz mógł zdać maturę i podjąć naukę na wybranym przez siebie kierunku studiów lub zdobyć zawód w szkole policealnej.

Klasa humanistyczno-dziennikarska :nauka w tej klasie pozwoli rozwinąć pasje tym, którzy wykazują zainteresowanie publicystyką i kulturą medialną, zainteresowanych rozwojem kompetencji społecznych, chętnych do działań w ramach wolontariatu. W toku nauki uczniowie mają szansę doskonalenia umiejętności polonistycznych: poznanie gatunków dziennikarskich i elementów warsztatu pracy dziennikarza, przygotowanie się do studiów dziennikarskich i humanistycznych, recenzowanie rzeczywistości, umieszczanie swoich tekstów w gazetce szkolnej i prasie lokalnej, uczestnictwo w zajęciach kół pozalekcyjnych, doskonalenie znajomości języka obcego poprzez udział w zajęciach w zakresie rozszerzonym. Uczniowie będą mieli możliwość udziału w szkolnych akcjach charytatywnych oraz szeroko pojętym wolontariacie na terenie naszego miasta i powiatu. Na warsztatach dziennikarskich uczniowie nauczą się redagowania własnych tekstów, przeprowadzania wywiadów, a swoje umiejętności będą mogli prezentować na łamach szkolnej gazetki „Pinezka”. Przedmioty rozszerzone to język polski, język angielski, historia. Przedmioty dodatkowe: warsztaty dziennikarskie, zajecia artystyczne.

2

Klasa przyrodniczo-pożarnicza:nauka w tej klasie pozwoli rozwinąć zainteresowania tym, których pasją jest podróżowanie, poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur ale też tym, którzy zainteresowani są rozwojem kompetencji społecznych, chętnych do działań w ramach wolontariatu, chcących pomagać ludziom w sytuacjach kryzysowych. W toku nauki uczniowie mają szansę doskonalenia wiedzy i umiejętności pożarniczych w tym o zapobieganiu pożarom, ekologii czy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedmioty rozszerzone to geografia, biologia, do wyboru (informatyka lub wos). Przedmioty dodatkowe: edukacja pożarnicza, sporty pożarnicze, geografia turystyczna Polski i Europy.

strażacka